Fotografické spomienky

Máte záujem si zvečniť, zarámovať či len archivovať Vaše staré fotografie? Keďže majú pre Vás a Vašich blízkych veľký význam, radi by ste ich využili a upravené ich niekomu darovali?  Alebo si len sami chcete spríjemniť Váš domov? Máte doma fotky, ku ktorým máte citový vzťah ale fotka je tak zničená, že za chvíľu na nej už nebude nič vidieť?

Starým fotografiám dávame nový život

Máme pre Vás riešenie v podobe skenovania a úpravy fotografií. Spomínané fotografie Vám naskenujeme, vyretušujeme a upravíme do dohodnutého rozmeru. Už zostane len na Vás, či si z nich dáte vyrobiť fotoknihu, vytlačíte a dáte do albumu alebo si dáte vyrobiť fotoobraz. Zničenej fotke sa vyretušovaním vráti stratený punc.

Vlastníte fotografiu o ktorej viete, že o ňu majú záujem viacerí členovia rodiny? Vy však vlastníte iba jeden originál. Aj s tým Vám vieme pomôcť. Ostatným členom rodiny môžete u nás dať vyrobiť upravenú reprodukciu fotky. Bude vyretušovaná, zbavená škrabancov, prasklín, nečistôt či zahnutých rohov. Zreštaurovanú fotku Vám bude stačiť vytlačiť či zhotoviť z nej iný požadovaný výstup. 

Cenník
Ako na to

Retuš a oprava starých fotografií

Každú fotografiu raz poznačí zub času. Miera poškodenia či znečistenia závisí od viacerých faktorov. Najčastejšie záleží na tom, z akého kvalitného materiálu bola fotka zhotovená a  kde bola skladovaná. Je rozdiel či bola zarámovaná a vystavená na svetle alebo našla miesto v rodinnom albume. Taktiež je dôležité či to bolo suché alebo vlhké prostredie.

Každá fotografia niečo zažila. Niektoré boli priamymi svedkami 1. či 2. Svetovej vojny. Váš prastarý otec ju nosil v dokladoch a bola jedinou spomienkou na jeho blízkych. Vojaci si takéto fotky mnohokrát vyberali v zablatených zákopoch, aby im v ťažkých časoch pripomínali svojich blízkych.

Iné fotografie zachytávajú vzácne radostné okamihy zo života našich predkov, kedy sa nechali zvečniť na svadbách, so svojimi malými deťmi, ako regrúti, alebo pri rôznych významných udalostiach. Ošúchané, fľakaté fotografie so zodranými rohmi v sebe nosia nostalgickú spomienku na minulosť.

Poškodenia spôsobené používaním či zubom času u nás vyrieši grafik. Ten pristupuje ku každej fotke osobitne. Snaží sa zreštaurovať a zachrániť poškodené časti a vrátiť jej živosť v digitálnej forme, pričom Váš pôvodný originál Vám vrátime v nezmenenej podobe. 

Digitalizácia / Skenovanie

Naskenovanie fotografie (digitalizácia) je riešenie ako zastaviť proces starnutia fotografie. Naskenované fotky umožňujú jednoduchšie uchovávanie, ukladanie, archivovanie a ďalšie možné využitie. 

Výsledný produkt 

Na prenosnom DVD nosiči Vám odovzdáme:

  • Sken pôvodných fotografií (neupravených)
  • Vyretušované fotografie v jpeg a pdf formáte v rozlíšení 600 dpi.
  • Vyretušované fotografie v jpeg formáte v rozlíšení 300 dpi.
  • Pri väčšom množstve fotografií vieme v prípade záujmu vytvoriť elektronickú prezentáciu vyretušovaných fotiek.
  • Pri väčšom množstve fotografií vieme v prípade záujmu vytvoriť fotoknihu.
  • V prípade záujmu vieme zabezpečiť vyrobenie fotoobrazu. 

 

Ďalej o retuši a úprave starých fotografií:

Cenník prác
Ukážky

 

Ako na to

1. Kontaktujte nás prostredníctvom emailu a dajte nám vedieť o aké služby máte záujem a dohodneme sa na rozsahu.

2. Po vzájomnej komunikácii a odsúhlasení objednávky nám pošlete fotografie. V prípade fotoalbumu, odporúčame označiť ak niektoré fotografie chcete naskenovať vo väčšom formáte a pod. Fotky alebo fotoalbum nám zašlite poštou alebo kuriérom. V prípade, že bývate v okolí Bratislavy alebo Malaciek a máte záujem o digitalizáciu alebo retuš väčšieho množstva fotiek, vieme sa dohodnúť na osobnom stretnutí, kde si fotky preberieme.

3. Po vyhotovení objednávky Vám hotovú prácu pošleme na dobierku poštou alebo kuriérom, prípadne odovzdáme na osobnom stretnutí (ak bývate v okolí Bratislavy alebo Malaciek).

Vaše fotografie nebudú bez Vášho súhlasu zverejnené na web stránke.

Kontakt:

Marián Kimlička
Hviezdoslavova 5
900 51 Zohor

Email: info@studiokimlicka.sk
Telefón: 0903 250 999