marian-k.png

 

Po absolvovaní SUPŠ v Bratislave v odbore grafika som väčšinu času pôsobil ako animátor kreslených filmov. Začínal som v SFT v Bratislave a od roku 1988 som pracoval v slobodnom povolaní v rôznych štúdiách na Slovensku aj v Čechách. Okrem večerníčkovej tvorby som pracoval aj na filmoch pre dospelých a zahraničnej zákazkovej tvorbe.

Slovenská filmová tvorba Bratislava –filmy: Automaty, Prvá trieda, Neposlušný bicykel, Prečo máme radi sliepky, Údel

Krátky film Barrandov Praha - seriál Edutant a Francimór.

Trigan v Brne -seriál James the Cat

Ateliéry Bonton Zlín - seriál Bob a Bobek

Domček v Ivánke pri Dunaji - seriál Prečo, seriál Král Fiškus

Česká Televízia v Prahe - seriál Gogo a Figi, seriál Králik Fiala

Popri animovanom filme sa venujem propagačnej grafike a voľnej tvorbe. Fotoaparát a kamera sú mojou neodmysliteľnou súčasťou a koníčkom. Fotograficky, kameramansky a réžijne som zdokumentoval generálnu opravu a reštaurátorské práce organa v kostole sv. Margity Antiochijskej v Zohore v r.2013-2014 v dokumentárnom filme Organ Rieger, opus 2157. Spolupracoval som na obrazovej časti monografie Zohor. Som zberateľom starých fotografií z regiónu v ktorom žijem, ktorým sa snažím vyretušovaním vrátiť život.

Mám rád pekné a vkusné riešenia a teší ma, keď môžem niečo nové vymyslieť. Som rád keď sa trafím do vkusu zákazníka a keď ho aj niečím prekvapím. Jeho spokojnosť je mojim cieľom.